Na ndiqni edhe në

Sport

Ish-trajneri italian, apel Hysajt dhe shokëve të skuadrës: Bëni më pak seks

Ish-trajneri italian, apel Hysajt dhe shokëve të skuadrës:

Napoli ka arritur të marrë vetëm një barazim në shtëpi në ndeshjen përballë Fiorentinës, ҫka ka bërë që lojtarët të marrin mjaft kritika për formën e tyre.

Ish-trajneri i Fiorentinës, Aldo Agropi, i cili u ka bërë apel Hysajt me shokë që të jenë më të kujdesshëm:

“Hamshik, i cili është inekzistent dhe lojtarët e dëmtuar janë një prej problemeve më madhore të Napolit. Nga ana tjetër nuk mund të kuptoj faktin që trajneri nuk po aktivizon më Xhakerinin, ai ka luajtur edhe te Juventusi gjithashtu edhe te kombëtarja italiane. Nëse lojtarët janë të lodhur gjatë kësaj periudhe, atëherë duhet të kryejnë më pak marrëdhënie seksuale. Për këtë kam folur edhe me bashkëshortet e tyre. Ndryshe nuk mund t’i përballosh këto sfida”.,-ka thënë ish-trajneri./ I.M-Dritare.net