Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

I vëllai vdiq në aksident tragjik, Blerina Gjylameti: Për hir të fëmijëve boll më!

I vëllai vdiq në aksident tragjik, Blerina Gjylameti: Për hir

Familja e deputetes socialiste Blerina Gjylameti është përfshirë në një tragjedi të thellë, ku pak ditë më parë humbi jetën djali i familjes, vëllai i deputetes, Elton Maçolli 42-vjeçar.

Përmes një mesazhi në facebook, Gjylameti lutet që askush të mos aludojë më për vdekjen e tij, dhe të mos kërkojë arsye.

Gjylameti thotë se “Ndjej obligimin moral dhe qytetar tju informoj se në asnjë moment as nga unë as nga familjarët e mi nuk është bërë asnjë presion ndaj organeve ligjzbatuese as për shoferin e kamionit dhe për asnjë person tjetër. E vetmja gjë që na ka lehtësuar është që në aksident nuk është përfshirë asnjë jetë tjetër.”

Postimi i plotë:

Te dashur miq!

Ju falënderoj pa masë të gjithëve për mbështetjen që më keni dhënë mua dhe familjes time në këto orë dhe ditë të vështira.

Ndjej obligimin moral dhe qytetar tju informoj se në asnjë moment as nga unë as nga familjarët e mi nuk është bërë asnjë presion ndaj organeve ligjzbatuese as për shoferin e kamionit dhe për asnjë person tjetër. E vetmja gjë që na ka lehtësuar është që në aksident nuk është përfshirë asnjë jetë tjetër.

Për ata që duan të përfitojnë për lajme e klikime nga fatkeqësi të kësaj natyre nuk kam asnjë koment t’ju bëj veçse t’ju kujtoj se po bëjnë një gjë të kundraligjshme.

Për të gjithë ata që kanë gjetur moment për të shprehur publikisht mllefet dhe pakënaqësitë e tyre ndaj çdo lloj gjëje që s’ka të bëjë me jetën e vëllait tim i them bëhuni njerëz dhe mos e kalofshi kurrë një gjë të tillë.

Do t’ju lutesha për hir të fëmijëve dhe familjarëve të mi mos të vazhdoni më me aludime se cila ishte arsyeja e atij aksidenti të tmerrshëm.

Kjo është një barrë e jona mos e lodhni më veten.

Zoti qoftë me ju dhe familjet tuaja!/ I.M-Dritare.net