I vdiq gruaja gjatë lindjes, bashkëshorti-mjekëve: Më keni vrarë shpirtin

6 muaj më parë, rasti i 25-vjeçares Rexhina Debrovës që vdiq gjatë lindjes, do të bënte bujë në media, edhe pas deklaratës së familjarëve që fajësonin mjekët.

Për herë të parë pas 6 mujsh ka reaguar edhe bashkëshorti, Algert Debrova, i cili hedh akuza të rënda ndaj mjekëve, duke i përmendur ata me emra.

Statusi:

Erdhi ora.
6 muaj pa frymën, zërin, buzëqeshjen, jetën e Rexhinës.
Ardjan Kadaifçiu dhe Blerta Arapi më keni vrarë shpirtin, më keni nxirë gjakun…

Ardjan kadaifçiu je shkaktari i parë dhe kryesor për vdekjen e Rexhinës..nuk kam harruar se në atë orë te zezë ke ngritur duart lart dhe më ke thënë më vrit…më ke përmendur gjithashtu mungesën e kardiologut dhe gabimin që mund të jetë bërë me gjilpërën..ajo gjilpërë që shpejt do të ngulet në sy..
Blerta Arapi tii njerii i zii ..ti vrasëse e pashpirt si guxove e le Rexhinën vetem kur ajo të thoshe “Po më mbahet fryma”
Sii guxovee
Erdhe tek unë e gëzuar ..i fute vet duart në portofolin tim more sa deshe nga aty e pastaj e buzëqeshur hyre brenda dhe e gjete Rexhinën të nxirë..të pajetë!
Cfarë bëre me ato para?..-ia dhe djalit tënd!
Qetësia dhe heshtja jon janë dhurata ime për ju.
Dhimbja e përgatitur për ju..do te jetë qetësia e të ardhmes time./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Gazetari: Videoskandali që ka Meta dhe SHISH po përdoret për shantazh, ja kush janë protagonistët!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.