Hoxha: Do shikoni një bashkëpunim jashtëzakonisht të gjallë me ndërkombëtarët të Albin Kurtit

Filozofi dhe anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë, Elvis Hoxha i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora tha se Albin Kurti do të ketë një bashkëpunim shumë të mirë me ndërkombëtarët.

Elvis Hoxha: Albin Kurti është figura që sot e kalon kufirin e brendshëm të shqiptarëve me dinjitet të plotë. Nuk ka figurë aktualisht në të dy vendet. Ajo që do na habisi, përtej të gjithë dyshimeve është se do shikoni një bashkëpunim me ndërkombëtarët të Albinit, jashtëzakonisht të gjallë. Ndërkombëtarët duan interlokutorë dhe sipas interlokutorit ata vendosin gjuhën./ I.M-Dritare.net 

LEXO DHE :  Vuçiç: Albin Kurti, tri herë më i vështirë se Haradinaj e Thaçi

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.