Gjykata Supreme merr vendim/ Vetëvendosje humb 3 deputetë, LDK e PDK 2

Lëvizja Vetëvendosje e Kosovës ka humbur 3 deputetë, ndërsa LDK dhe PDK-ja nga dy pas vendimit të Gjykatës Supreme, e ka cilësuar si të pabazuar ankesën e tre kandidatëve për deputëtë të LVV-së ndaj vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa të datës 10 nëntor.

LEXO DHE :  Gratë shqiptare po refuzojnë mëmësinë, ja çfarë mendojnë disa prej tyre për këtë fakt!

Kësisoj mbi 3 mijë vota të ardhura nga Serbia nuk do të llogariten në rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të 6 tetorit dhe NISMA e Fatmir Limajt do të futet në Kuvend. /K.C/dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.