Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Gjykata Supreme merr vendim/ Vetëvendosje humb 3 deputetë, LDK e PDK 2

Gjykata Supreme merr vendim/ Vetëvendosje humb 3 deputetë, LDK e PDK 2

Lëvizja Vetëvendosje e Kosovës ka humbur 3 deputetë, ndërsa LDK dhe PDK-ja nga dy pas vendimit të Gjykatës Supreme, e ka cilësuar si të pabazuar ankesën e tre kandidatëve për deputëtë të LVV-së ndaj vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa të datës 10 nëntor.

Kësisoj mbi 3 mijë vota të ardhura nga Serbia nuk do të llogariten në rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të 6 tetorit dhe NISMA e Fatmir Limajt do të futet në Kuvend. /K.C/dritare.net