Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Gëzuar për Gjykatën Kushtetuese/Meta ngre dolli me ujë gjatë konferencës

Gëzuar për Gjykatën Kushtetuese/Meta ngre dolli me ujë

Sot gjatë konferencës së jashtëzakonshme presidenti Ilir Meta, njoftoi se të hënën ai do të padisë kreun e KED, Ardian Dvoranin shpërdorim detyre dhe përvetësim i titullit apo detyrës shtetërore. Në fillim të nisjes së kësaj konference, kreu i shtetit ngriti dolli me ujë, për fillimin e  funksionimit të Gjykatës Kushtetuese.

"Gëzuar për fillimin e funksionimit të Gjykatës Kushtetuese!" u shpreh presidenti Meta.

Kreu i shtetit, vijon konferencën duke argumentuar akuzat e tij, ndaj kreut të KED./L.F-dritare