Gënjeu ndërsa pranoi krimin, arrest me burg për Lorenc Veliajn

  1. Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë arrest me burg për shtetasin Lorenc Veliaj, i arrestuar pas vrasjes së 26-vjeçarit Indrit Çelaj.

Ai ndihmoi policinë të zbardhte ngjarjen e plotë, pasi ka qenë i pranishëm në momentin e krimit. Veliaj ishte shok i dy vëllezërve që vranë punëtorin e ikondicionerit, ndërsa ata e detyruan atë të merrte përsipër krimin.  Ky i fundit ka vendosur të tregojë të vërtetën e ngjarjes. Ai akuzohet për veprat penale “Shkatërrim prove” dhe “Armëmbajtje pa leje”, por edhe për vepra të tjera penale./L.F-dritare.net

LEXO DHE :  Stuhi si një tornado/ Anglia nën ujë

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.