Na ndiqni edhe në

Gatuaj në Dritare

Receta/ Kjo është kafeja që nuk ju bën dëm në shëndet!

Receta/ Kjo është kafeja që nuk ju bën dëm në

Përbërësit!

Krem kafeje

Kafe ekspres

Mascarpone

Sheqer pluhur

Pana

Receta!

Marrim një filxhan kafe ekspres. I hedhim dy bustina me sheqer, e trazojmë dhe e lëmë mënjanë të ftohet. Në një enë shtojmë mascarponen, shtojmë dy lugë sheqer pluhur dhe më pas e bashkojmë me kafenë e ftohur. E trazojmë mirë sa të formohet masa. Me një rrahës elektrik, trazojmë panën dhe të gjithë përbërësit e bëjmë bashkë. Mbushni filxhanë me masën e përgatitur dhe mund ta ruani në frigorifer. Ju bëftë mirë!/L.F-dritare.net