Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Fundjava me diell, të hënën kthehen reshjet

Fundjava me diell, të hënën kthehen reshjet
Ditët e fundit moti në vendin tonë ka qenë i paqëndrueshëm, duke sjellë edhe reshje shiu në shumë qytete të vendit.

Sipas meteorologëve, kjo fundjavë do të jetë me diell, por që të hënën pritet të rikthehen reshjet e shiut.

Fillimi i javës nuk do të sjellë vetëm shi, por edhe ulje temperaturash dhe erëra të forta./ I.M-Dritare.net