Na ndiqni edhe në

Marrëdhënie

Foto/ U mbyllin lokalet e natës, striptistet në protestë

Foto/ U mbyllin lokalet e natës, striptistet në protestë

Në qytetin e New Orlandos në SHBA, autoritetet kanë mbyllur 8 lokale nate për shkak se dyshohet se aty përdoreshin ambientet për përdorimin e lëndëve narkotike.

Por, me mbylljen e lokaleve të natës, me qindra punëtorë kanë mbetur pa punë, mes tyre edhe shumë striptiste të cilët kanë vendosur që të protestojnë kundër mbylljes së lokaleve të natës.

“Qafa ime, trupi im, dhe paguaj taksa” ka qenë njëra nga dhjetëra parullat e protestës./ I.M-Dritare.net