Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Foto/ Meta puth qenin hero, që shpëtoi jetë njerëzish nën rrënojat e tërmetit

Foto/ Meta puth qenin hero, që shpëtoi jetë njerëzish

Presidenti Ilir Meta ndodhet në Kosovë. Ai mori pjesë në ceremoninë e vlerësimit të Forcave të Sigurisë së Kosovës.

Gjatë vizitës, Meta ka qëndruar edhe në Kazermën e FKS-së “Adem Jashari”.

Kreu i shtetit ndau dekorata për ekipet e Kosovës si shenjë falënderimi për mobilizimin për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti në Shqipëri.

Ai nuk harroi të as qenin hero të Kosovës, cili shpëtoi jetë nën rrënojat e Durrësit dhe Thumanës, pas tërmetit. Meta u ul dhe e puthi atë bë ballë, si shenjë mirënjohje./E.B-dritare.net