Foto/ Ja mbretërorët që kanë shkelur, në tapetin e kuq të Kanës!

Jo vetëm personazhe të botës së filmit, apo muzikës, edhe mbretërorët kanë shkelur në tapetin e kuq të Festivalit të Filmit në Kanë. Nga Grace Kelly te princeshë Beatrice, dukeshat, princeshat dhe mbretëreshat e botës janë tërhequr nga festivali i kinemasë të Rivierës Franceze për më shumë se 70 vjet. Princesha Grace ishte ende heroina e Hitchcock kur mori pjesë në vitin 1955, ndërsa princesha Diana ishte një ikonë, kur kaloi tapetin e kuq të Kanës me princin Charles në 1987-ën. Dritare.net ka sjellë për ju, në galerinë më poshtë, mbretërorët që kaluan në tapetin e kuq të Kanës./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Artur Zheji i sëmurë? Analisti shpjegon të vërtetën

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.