Vdekja e dy binjakëve/ Ja çfarë thotë Drejtoresha e Spitalit të Beratit!

Dy binjakë 5-muajsh, kanë humbur jetën ditën e sotme në Berat. Ende nuk dihet shkaku i kësaj ngjarjeje tragjike. Në një prononcim për mediat,  drejtoresha e Spitalit Rajonal të Beratit, Edlira Shkëmbi, ka reaguar duke sqaruar se si ka ndodhur ngjarja.

“Ditën e sotme rreth orës 10.00 në shërbimin e Pediatrisë u paraqitën dy fëmijë binjakë (djem) të moshës 4 deri 5 muaj banues në lagjen Uznovë, shoqëruar nga nëna e tyre. Mjeku pediatër referon se fëmijët ishin të dy pa shenja vitale në momentin që kanë ardhur në spital dhe mund të kishin 1 orë që mund të kishin vdekur.

LEXO DHE :  Video/ Pa të brendshme në Milano? Ja çfarë thotë Aurela Hoxha!

Në këto kushte, mjeku thjesht ka konfirmuar vdekjen pa patur mundësi të jepte ndihmë mjekësore. Fëmijët nuk janë paraqitur më parë në spital për vizitë dhe nuk kemi informacion mbi historikun apo problematika për shëndetin e tyre. Fëmijët u transferuan në Morgun e Spitalit. Menjëherë u ftua mjekësia ligjore dhe policia për të gjetur shkakun e vdekjes”, tha drejtoresha e Spitalit të Beratit Edlira Shkëmbi./L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.