Sulmet e 11 shtatorit, dalin fotot e papublikuara më parë

Foto të papublikuara më parë kanë dalë nga tragjedia e 11 shtatorit 2001, bombardimi i Kullave Binjake në SHBA.

Këto foto janë shkrepur nga një punëtor ndërtimi i paidentifikuar, që ndihmon në pastrimin e rrënojave të Kullave Binjake dhe zonat përreth.

LEXO DHE :  Konferenca e Donatorëve, Meçe: 802 milionë euro do të përdoren për strehimin

CD-të ishin në gjendje të keqe, por të dhënat u morën në fund.

Arkivistët i kanë ngarkuar fotot në Flickr dhe i kanë shpërndarë ato. Ju mund t’i shikoni në galerinë më poshtë./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUPPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.