Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Clinton: Një kamerier shqiptar në SHBA ,u ul në gjunjë për të më falënderuar!

Clinton: Një kamerier shqiptar në SHBA ,u ul në gjunjë

Gjatë fjalës së tij në ceremoninë e 20-vjetorit të ndërhyrës së NATO-s në Kosovë, ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka ndarë ngjarje të jashtëzakonshme që i ka ndodhur ën SHBA, për kaq vite. Ai tregoi sesi kur kishte qenë në një hotel në Nju Jork, një kamerier shqiptar i ishte ulur në gjunjë për ta falënderuar.

Që 19 vjet që prej kur kam dalë nga Shtëpia e Bardhë, gjëja më e mrekullueshme që më ndodh, është që më ndal dikush në New York, apo diku tjetër në botë, për të bërë një fotografi.Apo kur isha në një hotel, një kamarier shqiptar erdhi dhe më ra në gjunjë për të më falënderuar. Kjo është një gjë e mrekullueshme.

Më pëlqejnë shqiptarët dhe kosovarët, ne kemi nevojë për juve. Por të rinjtë duhet të kenë mundësitë që të ndërtojë të ardhmen e tyre këtu në Kosovë”, është shprehur Clinton/E.B-dritare.net