Ben Andoni: Shqiptarët po përdoren për Reformën në Drejtësi

Analisti Ben Andoni i ftuar në emisionin “Arena”, në RTV Ora tha se shqiptarët po përdoren për Reformën në Drejësti, sepse standardi që kërkohet është i jashtëzakonshëm.

Në këtë rast me Reformën në Drejtësi, më vjen keq ta them, por shqiptarët po përdoren pak. Po përdoren sepse ai standardi është i jashtëzakonshëm, ai standard që kam përshtypjen se edhe në vende me nivele demokracie të konsoliduar nuk arrihet dot. Mendoj që në fillim ato 140 kartonët kanë qenë problematikë. Kanë qenë në presion të madh.  Në këtë standard është e pamundur të ngresh institucione. Ti mund ti ngresh institucionet pas një viti, por njerëzit që do penetrojnë nuk do kenë asistencën, përgatitjen e duhur dhe garancitë”, tha Andoni./I.M-dritare.net

LEXO DHE :  Me sytë si babi, e ëmbël si mami, Ajka Kallaku ishte e ftuara më e veçantë në premierën e filmit Falco

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.