Basha me banorët e Bubqit dhe Rrënxës: Do bëjmë gjithçka për t’ju ndihmuar!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vizituar familjet e prekura nga tërmeti në fshatin Bubq dhe Rrënzë të Krujës.

Basha bëri thirrje që inxhinierë të specializuar duhet menjëherë të vlerësojnë gjendjen dhe jo punëtorë të bashkisë. Po ashtu ai bëri apel që të jepet zgjidhje për familjet.

LEXO DHE :  Video/ Rama: Ja disa pamje nga konvikti i rindërtuar i vajzave, në Shkodër!

“Gjëja e parë që duhet është të vlerësohet dëmi dhe të jepet zgjidhje. Në bazë të dëmit të ndahen paratë për rindërtim. Kemi ardhur për të ndihmuar me ç’të mundemi. Do bëjmë gjithçka për t’ju ndihmuar. Do të ngremë zërin që shteti të ndërhyjë”, tha Basha./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.