Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Basha me banorët e Bubqit dhe Rrënxës: Do bëjmë gjithçka për t'ju ndihmuar!

Basha me banorët e Bubqit dhe Rrënxës: Do bëjmë
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vizituar familjet e prekura nga tërmeti në fshatin Bubq dhe Rrënzë të Krujës.

Basha bëri thirrje që inxhinierë të specializuar duhet menjëherë të vlerësojnë gjendjen dhe jo punëtorë të bashkisë. Po ashtu ai bëri apel që të jepet zgjidhje për familjet.

“Gjëja e parë që duhet është të vlerësohet dëmi dhe të jepet zgjidhje. Në bazë të dëmit të ndahen paratë për rindërtim. Kemi ardhur për të ndihmuar me ç’të mundemi. Do bëjmë gjithçka për t’ju ndihmuar. Do të ngremë zërin që shteti të ndërhyjë”, tha Basha./E.B-dritare.net