Balla: Rama takon Obamën

Kryeministri Rama do të zhvillojë një vizitë dyditore në SHBA. Lajmin e ka bërë publik sekretari i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla.

Në një postim në “Facebook” ai shkruan se më 13 dhe 14 prill, Rama do të vizitojë SHBA-të në një takim zyrtar ku do të pritet nga Presidenti amerikan, Barak Obama.

LEXO DHE :  Foto/  Kongresi i PS, nis me gratë për gratë!

Kjo vizitë e Ramës vjen pas asaj të kreut të PD-së, Lulzim Basha, i cili përfundoi sot takimet me zyrtarë të lartë në SHBA.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.