Autobusin në Kinë e përpin një gropë e madhe, 6 persona humbin jetën!

Gjatë persona kanë humbur jetën dhe 16 të tjerë janë plagosur pasi një autobus në Kinë e përpiu një gropë masive. Autobusi ishte ndaluar në një stacion në qytetin Xining, të hënën pasdite, kur papritmas u hap një gropë dhe mjeti i transportit publik ra brenda.

LEXO DHE :  Nga sot prishet moti, në të gjithë vendin

Autobusi ra në gropë ndërsa shumë pasagjerë të tjerë po ngjiteshin në të. Udhëtarët e  tmerruar vraponin të shpëtonin veten, por shumë humbën jetën nga kjo tragjedi. Nga gropa ku ra autobusi doli flakë, tym dhe shumë pluhur. /E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.