Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Autobusin në Kinë e përpin një gropë e madhe, 6 persona humbin jetën!

Autobusin në Kinë e përpin një gropë e madhe, 6 persona

Gjatë persona kanë humbur jetën dhe 16 të tjerë janë plagosur pasi një autobus në Kinë e përpiu një gropë masive. Autobusi ishte ndaluar në një stacion në qytetin Xining, të hënën pasdite, kur papritmas u hap një gropë dhe mjeti i transportit publik ra brenda.

Autobusi ra në gropë ndërsa shumë pasagjerë të tjerë po ngjiteshin në të. Udhëtarët e  tmerruar vraponin të shpëtonin veten, por shumë humbën jetën nga kjo tragjedi. Nga gropa ku ra autobusi doli flakë, tym dhe shumë pluhur. /E.B-dritare.net