Na ndiqni edhe në

Arkiv

Ambasadorja Kim takohet me ministren Gjonaj: Vazhdo të njëjtin kurs të Reformës në Drejtësi!

Ambasadorja Kim takohet me ministren Gjonaj: Vazhdo të njëjtin kurs
Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka zhvilluar një takim me ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj. Euronews Albania u interesua pranë Ambasadës së SHBA në Tiranë nëse ambasadorja Yuri Kim ka zhvilluar një takim sot me ministren e Drejtësisë Etilda Gjonaj. Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim konfirmoi se kishte zhvilluar një takim dy-orësh me ministren Gjonaj. Diplomatja amerikane pohoi se e kishte nxitur ministren Gjonaj të vazhdonte të njëjtin kurs të Reformës në Drejtësi. Nga ky konfirmim i ambasadores, kuptohet qartë se SHBA-ja mbështet Reformën në Drejtësi dhe është krah ministres Gjonaj, me të cilën Ilir Meta është në lufte të hapur ku ka shkuar deri në një tubim më dy mars./Euronews