Ac Milan po e blen njeriu i dytë më i pasur në botë!

Njëriu i dytë më i pasur në botë, Bernard Arnault po bën një ofertë shumë tërheqëse për të marrë klubin e “Ac Milan” që aktualisht gjendet nën pronësinë eElliot Management- it

Miliarderi ka ofruar 890 milionë paund për këtë super blerje.

Arnault, i cili ka mundur të sigurojë përfitime marramendëse falë markës së luksit Louis Vuitton, sot gëzon një pasuri prej 86 biliardë paundësh.

LEXO DHE :  Konfirmohen rastet e para me koronavirus, në Holandë dhe Bjellorusi

Pronari aktual i klubit ka refuzuar fillimisht shitjen e tij, por edhe miliarderi duket se e ka në plan t’i shkojë deri në fund ofertës së tij./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.