10 portrete të të huajve, para dhe pasi fotografja i puthi!

Artistja dhe fotografja norvegjeze, Johanna Siring krijoji një fushatë me titull “Puth një të huaj”, “Kiss A Stranger,”, në përpjekje për të krijuar një lidhje kuptimplotë dhe transformuese me të huajt. Për t’iu afruar më shumë fushatës së saj ajo i fotografonte të huajt para dhe pas puthjes së saj. Çuditërisht pas puthjes nga fotografja, të gjithë njerëzit filluan t’i linin rolet e tyre dhe të silleshin thjesht vetvetja, dhe të dhuronin buzëqeshje.

LEXO DHE :  S'do e besoni kush ia bën fotot e bukura, Emina Cunmulajt!

Dritare.net ka sjellë për ju në galerinë më poshtë, foto të të huajve para dhe pas puthjes nga fotografja./K.C/dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUPPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.