Zbardhet tema e “Arena”: Diplomacia shqiptare mes sfidave dhe reformës

Sot, në emisionin Arena nga Dritan Hila në RTV ORA, do të flasim për diplomacinë shqiptare.

Zëvendës ministri i jashtëm Gent Cakaj premton një reformë të personelit në dikasterin e diplomacisë.

A ka nevojë për një ritem të ri diplomacia apo nën parrullën e ekselencës po zëvendësohen diplomatët e karrierës me besnikë?

Pse Diteziu u bë Ditebardhe për opozitën?

LEXO DHE :  Rekord në Shqipëri/ Njihuni me sipërmarrësin shqiptar që reduktoi orët e punës me 35 orë në javë!

Si po i përballon diplomacia shqiptare sfidat e kufirit detar me Greqinë; dialogun Kosovë -Serbi dhe integrimin tonë në Evropë.

Sot në Orën 21: 00 në Arena ne RTV ORA Dritan Hila prezanton: Diplomacia shqiptare mes sfidave dhe reformës.

Te ftuar:
Tritan Shehu/ Ish-deputet
Arta Dade/Ish-ministre
Marko Bello/ Ish-ministër
Ben Andoni/ Analist/oranews/

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.