Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Video/ Kapet në Durrës peshkaqeni tigër, peshon 500 kg

Video/ Kapet në Durrës peshkaqeni tigër, peshon 500 kg

Një peshkaqen i llojit tigër u kap sot në ujërat e Adriatikut nga peshkarexha 'Meduza'. Peshkaqeni u kap në thellësi 170 metra dhe peshon afërsisht 500 kilogramë.

Peshkaqeni i konsideruar i rrezikshëm i llojit tigër ka rënë në rrjetat e peshkatarëve së bashku me 15 këlyshë./K.C/dritare.net

https://www.youtube.com/watch?v=1BGUNAPhKME&feature=youtu.be