Video/ Avokati i njohur në Dritare: Vrasjet në Shqipëri i bëjnë myslimanët

Avokati i njohur, Saimir Vishaj ka nxitur debat në studion e emisionit “Dritare me Rudinën”, me një pyetje.

“Më thoni një emër të ortodoksi që ka kryer vrasje?”,- pyeti Vishaj. Ndërkohë socialogu Alfred Halilaj tha: “Nuk është analizë kjo të vendosësh besimin fetar përgjegjës për rritjen e kriminalitetit. Nuk mund të jetë, nuk mund ta themi këtë. Eshtë absurde ta themi.”

Më pas, Vishaj e replikoi duke thënë se: “Ne jemi ata që në përditshmërinë tonë ndeshemi me kontingjentet, me autorët, me autorët e dyshuar. Teoria është tjetër, ajo çfarë themi është tjetër”./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  "Bëji rrugët e gjëra, se i prishëm të gjitha pasqyrat e makinave", ja si i përgjigjet Rama komentuesit!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.