Sezoni veror/ Klosi: Turistët kanë filluar të vijnë

Tema e kësaj të marte në emisioni “Dritare me Rudinën”, në News 24, është turizmi. I ftuar në emisionin, ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi është shprehur se, zgjedhjet e 30 qershorit mund të ndikojnë në sezonin turistik. Ai tha se, turistët kanë filluar të vijnë që nga 1 prilli.

 “Vitin e kaluar ishin më entuziastë për turizmin. Zgjedhjet ndikojnë në sezonin turistik. Turistët kanë filluar të vijnë që nga 1 prilli. Në këtë periudhë, turistët nuk vijnë për plazhin po vijnë për gjithë Shqipërinë. Gjiri i Durrësit nuk është vetëm për shqiptarët por edhe ekspertët e turizmit. Janë rreth 6 km plazh e rërë i pandarë dhe vështirë të gjesh plazh si ky dhe ka shumë probleme brenda.”,- tha Klosi./K.C/dritare.net

 

LEXO DHE :  Dënohet gylenisti i dëbuar nga Kosova në Turqi

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.