Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Princ Harry mbërrin në Kanada, nis kapitullin e ri të jetës

Princ Harry mbërrin në Kanada, nis kapitullin e ri të jetës

Duka e Sussex, princ Harry, ka mbërritur në Kanada dhe po përgatitet për një kapitull të ri të jetës së tij, larg detyrimeve mbretërore.

Ai zbarkoi mbrëmë në ishullin Vancouver, të martën në mëngjes për t'u ribashkuar me gruan e tij, dukeshën e Sussex dhe djalin Archie.

Duke filluar nga pranvera, çifti Sussex nuk do të jenë më mbretërorë, ata do të ndalojë së përdoruri titujt "shkëlqesia juaj". /E.B-dritare.net