Na ndiqni edhe në

Politikë

Rama: Ata vodhën mermerin e Piramidës, për të bërë banjat e vilave!

Rama: Ata vodhën mermerin e Piramidës, për të bërë

Kryeministri Edi Rama, në një lidhje live për Neës 24 ka folur për opopzitën dhe shembjen e Tatrit Kombëtar.

Rama tha se kur PD ka qenë në pushtet, ka shkatërruar Piramidën duke i hequr pllakat për të bërë banjat e vilave.

“Këta që vunë vijën e zjarrit, vunë dhe trupat e tyre si garanci që ishin të pakalueshëm nga fadromat… Këto kanë pasur projekt 6 milionë euro për ta prishur Teatrin dhe për ta bërë te Piramida. Një projekt absurd.

I vetmi rezultat ishte që mbetën brenda Piramidës disa shkallare dhe që e shkepën nga pllakat e mermerit. Nuk e di ku i çuan ato pllaka…

Të rregullojnë varret e të parëve apo banjot e vilave përkatesë që kanë në zonat turistike?! Nuk e di ku kanë shkuar ato pllaka”, tha Rama./E.B-dritare.net