Na ndiqni edhe në

Sport

Neymar lojtari më i urryer nga shokët e skuadrës, ja pse!

Neymar lojtari më i urryer nga shokët e skuadrës, ja pse!

Lojtarët e Paris Saint-Germain janë të tronditur nga privilegjet që ka Neymar te skuadra nga Parisi. Neymar shkoi te Paris Saint Germain për të shpëtuar nga “hija” e Leo Messit dhe me synimin për të bërë hapin e fundit drejt shndërrimit në futbollistin më të mirë në botë.

Ambientimi në Francë ishte shumë i mirë dhe braziliani shkëlqeu menjëherë, por, sipas “Le Parisien”, ai gëzon disa privilegje që nuk i pëlqejnë shokëve të tjerë të skuadrës. Një prej tyre është se Neymar udhëton me një valixhe tjetër nga ajo e Edison Cavanit me shokë, përcjell Dritare.net

Privilegje të tjera janë më të “rënda” për lojtarët e tjerë. Një prej tyre është se Neymar ka dy fizioterapistë që e ndjekin në çdo ndeshje.D.M-Dritare.net