Neritan Ceka euroskeptik: Do të pendohemi ditën që do të futemi në Europë

Neritan Ceka, duket se po bëhet çdo ditë e më shumë euroskeptik.

I ftuar në “360 gradë” Ceka, ka thënë se shqiptarët do të pendohen ditën që do të hyjnë në Europë.

“Unë gjithmonë e më shumë po bëhemi euro skeptikë. E kam thënë dhe do ta them. Ditën që do të hyjmë në Evropë ne do të pendohemi, që nga kafja që do bëhet 1 euro. Ne nuk jemi të përgatitur dhe do të shkojmë si cjapi te kasapi me këtë strukturë dhe ekonomi që kemi.

LEXO DHE :  Soreca tregon objektivat për 2020: Në krye të axhendës, SPAK dhe BKH

Atje është kompetitive Evropa nuk është një hotel që shkon dhe nuk paguan. Ne nuk jemi përgatitur Kemi një klasë politike kompladore, një ekonomi kompladore. Jemi gati të shesim çdo gjë dhe mos fusim gjë dhe kemi një Evropë shumë dinake në institucionet e saj”, tha Ceka./ i.m-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.