Negociatat/ Linda Rama: Ju që jetoni në zemër të Europës nuk mund ta kuptoni makthin tonë

 

Bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama, përmes një postimi më “Twitter” ka reaguar në lidhje me mos-hapjen e negociatave për Shqipërinë.

Zonja Rama ka zgjedhur fjalët e të madhit Ismail Kadare të vitit 1996, për të ndarë zhgënjimin e saj për këtë vendim të BE.

“Shqiptarët, e kanë humbur dy herë Evropën: në shekullin XV dhe nën sundimin komunist. Sot, pas përmbysjes së komunizmit, shqiptarët jetojnë prapë në  ankthin e humbjes së tretë të Evropës. Ju që jetoni në zemër të saj, nuk mund ta kuptoni se ç’është ky ankth.

LEXO DHE :  Foto/ Victoria Beckham nxjerr koleksionin e pranverës, do ta adhuroni!

#kadare #1996 🇦🇱🇪🇺”-shkruan Linda Rama./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.