Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Negociatat/ Linda Rama: Ju që jetoni në zemër të Europës nuk mund ta kuptoni makthin tonë

Negociatat/ Linda Rama: Ju që jetoni në zemër të

Bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama, përmes një postimi më “Twitter” ka reaguar në lidhje me mos-hapjen e negociatave për Shqipërinë.

Zonja Rama ka zgjedhur fjalët e të madhit Ismail Kadare të vitit 1996, për të ndarë zhgënjimin e saj për këtë vendim të BE.

“Shqiptarët, e kanë humbur dy herë Evropën: në shekullin XV dhe nën sundimin komunist. Sot, pas përmbysjes së komunizmit, shqiptarët jetojnë prapë në  ankthin e humbjes së tretë të Evropës. Ju që jetoni në zemër të saj, nuk mund ta kuptoni se ç’është ky ankth.

#kadare #1996 ????”-shkruan Linda Rama./ I.M-Dritare.net