Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Sulmi ndaj prokurorit në Vlorë, Meta: Askush mos guxojë të vërë dorë ndaj njerëzve të ligjit!

Sulmi ndaj prokurorit në Vlorë, Meta: Askush mos guxojë të
Në orët e para të mëngjesit të sotëm, prokurorit Albert Kuliçi iu hodh në erë me eksploziv automjeti. Për këtë ka reaguar edhe presidenti  i vendit, Ilir Meta.

Përmes një postimi në Facebook, Meta shkruan se e dënon me forcë sulmin ndaj prokurorit.

Ai kërkon hetim dhe ndëshkim për autorët.

"Dënoj me forcë sulmin ndaj prokurorit Albert Kuliçi! Kërkohet hetim dhe ndëshkim për autorët! Askush të mos guxojë të verë dorë ndaj njerëzve të ligjit!",- shkruan Meta./K.C/dritare.net