Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Me lot gëzimi, Alketa Vejsiu jep lajmin e bukur: Do të prezantoj Sanremon

Me lot gëzimi, Alketa Vejsiu jep lajmin e bukur: Do të prezantoj

Prezantuesja, Alketa Vejsiu do të prezantojë Sanremon këtë vit. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Alketa, në Instagram. Prezantuesja e dashur për publikun shkruan se kjo është dita më e lumtur e karrierës së saj. Alketa shprehet se më në fund ëndrra e saj për të cilën ka punuar dhe besuar fort që 12-vjeçe, po bëhet realitet.

"Sanremo 2020/ 70essima edizione/ Sono FelicisssimmmaaaaKjo eshte Endrra per te cilen ju kisha folur!

Endrra per te cilen kam punuar dhe besuar fort qe 12 vjec!

Endrra qe Frymezoi Festivalin e 58 te Kenges!

Italia qe pas Shqiperise time eshte pa as me te voglin dyshim Vendi me i Bukur ne Bote!

Teofeu im sot eshte trofe per te gjithe Shqiptaret!❤",- shkruan Alketa./K.C/dritare.net