Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Mblidhen në Tiranë grupet koordinuese të qeverisë së Shqipërisë dhe Kosovës

Mblidhen në Tiranë grupet koordinuese të qeverisë së

 Sot, në sallën ovale të pallatit të Kongreseve në Tiranë, po zhvillojnë një mbledhje të përbashkët, grupet koordinuese të qeverisë së Shqipërisë dhe Kosovës.

Në këtë takim pritet të diskutohet për marrëveshjet e nënshkruar në takimin e shkuar, më 26 nëntor të 2018.

Takimi mes dy vendeve nuk do të jetë në nivel kryeministror, por do të drejtohet nga dy zëvendëskryeministrat, Erion Braçe dhe Fatmir Limaj./E.B-dritare.net