Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Mali i Zi zgjedh qeverinë e re, ja kush është kryeministri!

Mali i Zi zgjedh qeverinë e re, ja kush është kryeministri!

Mali i Zi ka zgjedhur qeverinë përmes një seance e cila ka zgjatur gjithë natës.

Mësohet se kryeministri i ri është zgjedhur Milojko Spajiq ku pro qeverisë të Malit të Zi, votuan 46 deputetë, kundër 19 dhe një abstenim. Kryeministri 37-vjeçar udhëheq me partinë Evropa Tani, nga e cila doli edhe presidenti Jakov Milatoviq.

Zëvendëskryeministër është zgjedhur Nik Gjeloshaj dhe ministër i Zhvillimit Ekonomik, Fatmir Gjeka. Marash Dukaj ministër i Administratës Publike./M.K-dritare.net