Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Ja si do të jetë moti sot, 9 dhjetor!

Ja si do të jetë moti sot, 9 dhjetor!
Vendi ynë paraqitet me mbizotërim të kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare gjatë orëve të para të ditës. Por pasditja dhe orët vijuese i bëjnë vranësirat më të dukshme në zonat veriore dhe jugore, duke rrezikuar reshje të përkohshme.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë ulje në mëngjes dhe në mesditë, duke luhatur nga 0 gradë celsius deri në 16 gradë celsius./E.B-driatre.net