Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Foto/ Kapitenia Kate Middleton, e mahnitshme në Ishullin e Wight

Foto/ Kapitenia Kate Middleton, e mahnitshme në Ishullin e Wight

Dukesha e Kembrixhit, Kate Middleton dhe burri i saj, princi Uilliam mbërritën në Ishullin e Wight sot. Dukesha dukej mahnitëse veshur me një palë pantallona blu të errëta, marinari dhe një bluze më ngjyra.

Ndërsa kur hipi në anijen me vela, kapitenia Kate kishte tjetër veshje. Pantallona po blu, vetëm se bluzën këtë herë e kishte bardh e blu. Domethënë, komplet një marinare, gati për lundrim, shkruan dritare.net

Duka dhe Dukesha e Kembrixhit do të garojnë kundër yjeve, aventurierit Bear Grylls, komedianit John Bishop dhe garuesit të kampionatit olimpik Helen Glover, në garën inauguruese të Kupës së Mbretit./K.C/dritare.net