Foto/ 20-vjetori i Çlirimit të Kosovës, Bill Clinton mbërrin në Prishtinë

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton sapo ka mbërritur në Prishtinë , për të marrë pjesë në 20-vjetorin e Çlirimit të Kosovës dhe ndërhyrjes së NATO-së, në Kosovë.

Në aeroport, Clinton u prit nga ish-presidentja Atifete Jahjaga dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli.

LEXO DHE :  Olti Curri i bën fansat lëmsh, me këtë postim!

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka uruar mirëseardhjen përmes një postimi në  Facebook. “Mirë se erdhe sërish, Presidnt Clinton”, shkruan ai./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.