Na ndiqni edhe në

Ekonomi

Euro shënon sërish rënie, çfarë po ndodh me monedhat e tjera!

Monedha e BE-së ka shënuar sërish një rënie të lehtë në tregun e këmbimit valutor, ku sot një euro blihet me 105.7 lekë dhe shitet me 106.6 lekë.

Dollari amerikan blihet me 98.2 lekë dhe shitet me 99.5 lekë;

Franga zvicerane blihet me 109.5 lekë dhe shitet me 110.7 lekë;

Paundi britanik blihet me 122 lekë dhe të shitet me 123.3 lekë;

Dollari kanadez blihet me 72.3 lekë dhe shitet me 74 lekë./M.K-dritare.net

Euro shënon sërish rënie, çfarë po ndodh me monedhat