Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Sulmet e Turqisë mbi kurdët, përplasen në Prishtinë pro dhe kundër erdoganistët

Sulmet e Turqisë mbi kurdët, përplasen në Prishtinë pro

Këtë të shtunë në Prishtinë, Rrjeti i Grave të Kosovës, ka protestuar kundër sulmeve të Turqisë mbi kurdët.

Gjatë protestës simbolike të grave kosovare, në mbështetje të grave Kurde, ka pasur edhe përplasje, pasi grupet pro Erdogan janë shfaqur pak metra më larg.

Thirrjet “Turkie”, “Turkie”  nuk munguan, por as shenjat pro Turqisë nga mbështetësit e Erdogan në Kosovë./ I.M-Dritare.net