Beti Njuma nuk ndalet, ngjitet në majën 1825 metër në Vlorë

Gazetarja e njohur, Beti Njuma njihet për dëshirën dhe pasionin e saj për alpinizmin.

Ajo ka ngjitur disa herë majet e maleve në vend, dhe këtë pasion e tregon edhe në rrjetet e saj sociale.

Ditën e sotme, ajo ka ngjitur majën e Stogoit në Vlorë, e cila është plotë 1825 metër, ndërsa gazetarja shkruan se kanë bërë 22 kilometër.

LEXO DHE :  Meta, letër Thaçit: Kam besim te dialogu me Serbinë për njohjen e pavarësisë!

“Nuk e kasha dëgjuar ndonjëherë, po ja që në malësinë e Vlorës gjendet edhe maja e Stogoit 1825 metër. E ngjithëm sot nga disniveli 1500 metër, me rreth 22 kilometër itinerar.”-shkruan Beti Njuma./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.