Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Banorët e Astirit, sulmojnë gazetarin e Top Channel

Banorët e Astirit, sulmojnë gazetarin e Top Channel

Sot Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit, ka prishur 5 banesa në Astir.

Ndërkohë ky proces është shënuar me përplasje, madje ka pasur raportime edhe për të plagosur.

Banorët e Astirit kanë sulmuar edhe gazetarin e  Top Channel, Andi Bora i cili ishte duke raportuar live.

Siç shihet dhe në këtë video, një nga banorët i ka marrë nga dora mikrofonin gazetarit dhe e ka hedhur./K.C/dritare.net