Vdes aktori i famshëm i filmave veteranë

Aktori i filmave veteranë Danny Aiello, i njohur për rolet e tij në filmat “Do The Thing The Godfather Part II”, ka vdekur në moshën 86-vjeçare.

Ai gjithashtu luajti babanë e Madonës në videon e vitit 1986 “Papa Don’t Preach”.

Veteran i skenës dhe i filmit, Aiello ishte shumë i njohur për rolin tij si pronari i një picerie në Spike Lee në 1989, “Do The Right Thing”, shkruan dritare.net

LEXO DHE :  Sëmuret Papa Françesku, anulon vizitën në Romë

Roli i dha atij një nominim për çmim Oscar, si aktori më i mirë./K.C/dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.