Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Zëdhënësi i Metës-Spiropalit: E çmendur, do e shihni shumë shpejt!

Zëdhënësi i Metës-Spiropalit: E çmendur, do e shihni

Nuk ka vonuar shumë përgjigja e presidencës, pas deklaratës së Spiropalit, për Kreun e Shtetit Ilir Meta.  Përmes një postimi në rrjetet sociale, këshilltari i presidentit Tedi Blushi, e etiketon si të çmendur Spiropalin. Më tej Blushi ka një paralajmërim, te këtë pak durim, se për mbështetjen e popullit, do ta shohë shumë shpejt.

"Moj e Çmendura E., po edhe për grushtin e shtetit keni marrë konsensusin e SHBA-BE? Se Venecian që vetë e kërkuat, po vetë e përzutë!

Megjithatë, ne nuk nxitohemi! Po presim edhe opinionet zyrtare të EURALIUS-it. Se kështu mashtruat ju edhe për opinionet që nuk ekzistojnë të KED, Shkollës së Magjistraturës, dhe Komitetit Shqiptar të Helsinkit, që shkëlqeu me delegjitimimin e ligjit tuaj anti-kushtetues të betimit buzë Lanës.

Mbani fort oligarkët se ata janë të besës.

Sa për popullin, do e shihni shumë shpejt!

Edhe pak durim!

Me qetësi dhe drejtësi!

Për gjuhën jashtë kontrollit, nuk kemi koment, se ti na udhëheq në këtë drejtim bashkë me Skënderbeun tënd", shkruan Blushi./L.F-dritare.net