Na ndiqni edhe në

Kronikë

Zbulohet identiteti i shqiptarit që e vranë dhe i vodhën drogën

Zbulohet identiteti i shqiptarit që e vranë dhe i vodhën
Policia ka arrestuar disa persona të tjerë, në lidhje me vrasjen brutale, në periferi të Adelaide, Para Vista, ku mbeti i vrarë shqiptari, Urim Gjabri. Policia arrestoi mbrëmjen e së martës 23-vjeçarin, Matt Tenhoopen dhe 20-vjeçaren, Bridie McCormack. Ndërkohë sipas policisë, dy të arrestuarit janë pjesë e një bande, informon dritare.net

Dy të arrestuarit akuzohen për vrasjen e 46-vjeçarit, si dhe grabitjen e një sasie të konsiderueshme droge, që ndodhej në banesën, ku jetonte viktima./K.C/dritare.net