Virusi kinez/ Masa parandaluese në pikat kufitare shqiptare

Nisur nga përhapja e virusit kinez, në pikat kufitare hyrëse të Shqipërisë, janë ndërmarrë masa për të evituar përhapjen e tij në vendin tonë. Në aeroportin e Rinasit, Portin e Durrësit, Portin e Vlorës, dhe në pikën kufitare të Kakavijës, janë shtuar kontrollet.

Në këto pika janë krijuar hapësira për të kontrolluar individët, janë shtuar pajisjet mjekësore gjithashtu edhe mjekët. Ministrja e shëndetësisë Ogerta Manastirliu, u shpreh dje se Shqipëria ka një risk më të ulët në krahasim me vendet e tjera, për përhapjen e këtij virusi vdekje-prurës. Janë mijëra njerëz në të gjithë botën që janë infektuar nga virusi kinez, ndërsa numri i viktimave është rritur duke shkuar në 106./L.F-dritare.net

LEXO DHE :  SHBA në diskutime për të mbyllur kufijtë me Italinë, ja çfarë thotë Trump!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.