Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Ushqimet për të cilat nuk duhet të shqetësoheni për skadimin!

Ushqimet për të cilat nuk duhet të shqetësoheni për
Nëse një ushqim skadon, normalisht bëhet i dëmshëm për shëndetin e njeriut dhe rrezikon që ju të helmoheni, Por janë disa ushqime, që sado vite të kalojnë, ata nuk prishen.

Ushqimet të cilat nuk duhet t'i keni problem për t'i konsumuar dhe pse data e skadencës ka kaluar janë; mjalti, uthulla, mielli i misrit, kripa, bishtajoret e thata, sheqeri, ekstrakt i pastër vanilje, oriz i bardhë i pagatuar, shurup i pastër panje.

Pra, këto ushqime mund t'i mbani përgjithmonë ose derisa t'i hani./E.B-dritare.net