Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

U arrestua për shpërdorim detyre, Apeli liron Liridon Pulën

U arrestua për shpërdorim detyre, Apeli liron Liridon Pulën

Arrestimi dhe lënia në burg e ish-drejtorit të Kadastrës në Durrës, Liridon Pula shkaktoi reagime të shumta te klasa politike dhe jo vetëm.

Ndërsa Gjykata e Shkallës së Parë në Durrës vendosi masën e sigurisë arrest me burg, për Pulën, sot ajo e Apelit e ndryshoi në detyrim paraqitjeje.

Pula u arrestua disa ditë më parë, me akuzën e shpërdorimit të detyrës./K.C/dritare.net