Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Tirana feston sot Ditën e Verës, ja aktivitetet festive që ju presin!

Tirana feston sot Ditën e Verës, ja aktivitetet festive që ju

Bashkia Tiranë shtyu festimet e Ditës së Verës, për sot, më 17 mars, për shkak se data 14 ishte me shi.

Në Tiranë janë organizuar 50 aktivitete, lojëra, muzikë për fëmijë dhe të rritur. Më poshtë keni agjendën e publikuar nga Bashkia Tiranë, për aktivitet e ditës që nisën në orën 09:00 dhe do të përfundojnë në mesnatë.

Kalendari i plotë i aktiviteteve për festimet e Ditës së Verës:

SHESHI SKENDERBEJ

-ORA 09:00 PANAIRI I GJELBER

-ORA 09:00-15:00 Përformanca artistike

– Shkolla të ndryshme të Tiranës

– Grupi Polifonik nga Ansambli i Tiranes

– Tirana Art Fest

– Festivali Ritet e Pranverës

– ORA 10:00 TEATRI I KUKULLAVE – Shfaqja 3 Derrkucet 1 ore

– ORA 10:00-13:00 COOKING ZONE – Gatime nga femijet

– ORA 09:00-15:00 KENDI I PEDIATRIT

– ORA 09:00-15:00 PIKTURO QYTETIN TEND

-ORA 09:00-15:00: PANAIRI I SIPEMARRJES

-ORA 10:00- 13:00 PANAIRI I LIBRIT

-ORA 10:00- 13:00 LOJËRA POPULLORE “KTHIM NË TRADITË”

BULEVARDI DESHMORET E KOMBIT

-ORA 09:00-15:00 AKTIVITETET E ECOVOLIS Lojërat e dikurshme të rrugës

– ORA 09:00-15:00 SPORT ZONE

• Kids Atletik

• Vendosja e Koshave të Basketbollit

• 7 fusha mini tenisi.

• Dy rrjeta portative Volejbolli

• Tavolina Ping Pongu etj

-ORA 09:00-15:00 Panairi i Njesive Administrative- Perballe Hotel Dajtit

-ORA 10:00-15:00: Performanca artistike nga grupe kercimi hip hop dhe latin.

Banda e Qytetit: Performancë festive nga Parku Rinia, Pedonale, Sheshi Nënë Tereza dhe Parku Liqenit

SHESHI NENE TEREZA

– ORA 12:00-14:00: Shfaqje me motorra Red Bull FMX Shoë Albania. Sheshi “Nënë Tereza”.

– ORA 14:00-00:00: Summer On. Koncert me artiste te muzikes moderne shqiptare. Sheshi “Nënë Tereza” Perpara sheshit te Akademia e Arteve. Artistet kryesor do te jene: Dafina Zeqiri, Majk, Irkenc Hyka, Michael Tsousopulos, DJ etj.

ZONA E ISH-BLLOKUT

ORA 12:00-00:00 Street Party. Ne rrugen “Pjeter Bogdani”- Dance Stage me DJ shqiptar dhe nderkombetar. Ne rrugen “Brigada e VIII”- Live stage. Me grupet me te mira muzikore rock, pop, funk.

LIQENI ARTIFICIAL

 • Koncert i Orkestrinës së Liceut Artistik “Jordan Misja

  Shoë Hair nga Elgon

  • Sirea Film Academy – Aktivitete rinore

  • Aktivitete sportive (futboll, basket, pingpong, volej, crossfit, taëkondo, animatore)

  • Amfiteatri Tiranës – Festivali Pranveror i Kërcimit

  • Notarët – Panairi i instrumentave muzikore popullore tradicionale

  • Kendi i Kryqit te Kuq

  • Padilioni kinez – Kitarat në Park

  • Fushat e tenisit – Këndi i bizneseve

  • Panairi i artizanëve

  • Moli Varkave – Sunny Vibes – Festa vazhdon deri në mesnatë

  • Kampionati i kanoeve

  • Moli Henri Dynant – Kampionat peshkimi

  • Fari – Balonat e festës./E.B-dritare.net