Skandali Skripal, flasin dy të arrestuarit

Pas skandalit Skripal dhe arrestimit të dy personave të dyshuar si autorë të helmimit me agjentë nervorë, dy të dyshuarit kanë folur.

Alexander Petrov dhe Ruslan Boshirov, u shprehën se, shkuan në Salisbury, por u kthyen në Londër vetëm brenda një ore.

Ata shprehen se,  ishin thjeshtë turistë në Salisbury.

LEXO DHE :  Koncepti për martesën ka ndryshuar, të rinjtë duan beqarinë!

Të dy të arrestuarit, janë akuzuar nga Mbretëria e Bashkuar, si autorë të tentativës për të vrarë ish-spiunin rus, Sergei Skripal dhe vajzën e tij, Julia, në mars.

Britania e Madhe i ka cilësuar ata si, agjentë të shërbimit të inteligjencës ushtarake të Rusisë, GRU./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.